Zákonné poistenie auta čo najlacnejšie a najlepšie

Zákonné poistenie auta čo najlacnejšie a najlepšie

Dá sa skĺbiť najlacnejšie a najlepšie zákonné poistenie do jedného?

Dnešná doba je finančne veľmi náročná. Aj preto sa ľudia snažia nájsť čo najlepší, ale zároveň čo najlacnejší produkt, a to isté platí pre zákonné poistenie. Nájsť však taký produkt, ktorý by spĺňal tieto ideálne podmienky je však často nemožné. Buď je splnená jedna podmienka alebo žiadna. Hľadať ideálne riešenie si vyžaduje kopec času. Naozaj? Jedine, ak neviete, kde presne hľadať. My vám práve v tomto našom príspevku ponúkneme rýchle a bezplatné riešenie na nájdete presne toho, čo potrebujete. Získate tak kvalitné poistenie auta, ktoré je ešte k tomu aj cenovo výhodné. Tým riešením je stránka, ku ktorej sa dostanete aj po kliknutí na dole označené slovné spojenie.

Prečo využiť odporúčanú stránku?

Prvým najdôležitejším dôvodom je hneď fakt spomenutý v úvode. Pokiaľ hľadáte najlepšie zákonné poistenie na auto, tak už nemusíte osobne navštevovať desiatky pobočiek. Porovnanie rôznych ponúk je vám dostupne rýchlo a bezplatne, a to vďaka možnosti vybaviť všetko online.

  1. Bezplatné a časovo nenáročné online porovnanie zákonného poistenia

Ak ste sa rozhodli získať to najlacnejšie a zároveň aj to najlepšie zákonné poistenie, lepšia a rýchlejšia možnosť ako uskutočniť online porovnanie, nie je. Základom k nájdeniu toho pravého pre vás, je porovnávať jednotlivé ponuky, čo môžete docieliť jedine tak, že si ich nájdete. Prvou možnosťou býva návšteva pobočiek, čo je však časovo náročná metóda. Pretože v každej spoločnosti budete musieť nejaký ten čas tráviť. To sa môže natiahnuť až na niekoľko hodín. Rozhodli ste sa zisťovať ceny online? Vďaka formuláru na porovnanie ich môžete mať vyobrazené do niekoľkých sekúnd. A to a bez straty jediného centu. S možnosťou spraviť overenie cez Uzavripzp.

  1. Nezáväzný výpočet ceny

Ďalšou výhodou online porovnania zákonného poistenia je aj to, že výpočet ceny rôznych ponúk je nezáväzný. Môžete si ho urobiť len tak zo zvedavosti, aby ste vedeli, v akých cenách je produkt na vaše vozidlo dostupný. Možno zistíte, že vaše súčasné zabezpečenie nie je také výhodné, ako vám tvrdil osobne pracovník spoločnosti. Možno sa vám to ani nemusí zdať, ale ceny sa môžu líšiť až v stovkách eur. Práve to vám dokáže jedine porovnanie PZP online. Ak sa vám ponuky nepozdávajú, vôbec o nich nemusíte žiadať.

Čím vyšší výkon, tým drahšie poistenieČo do formulára o porovnanie zadať?

Pokiaľ máte záujem o výpočet ceny, tak do formulára je potrebné zadať údaje o vozidle, ale aj o majiteľovi.

Údaje o vozidle sa nachádzajú aj v jeho technickom preukaze. Je potrebné, aby ste všetko zadali presne. Pretože sa od toho neodvíja len výsledná cena, ale v prípade požiadania o nejakú ponuku aj jej pravosť a platnosť. Potrebné bude zadať údaje o výkone a objeme motora, maximálne prípustnej hmotnosti, prevádzkovej hmotnosti atď.

Čo sa týka údajov majiteľa vozidla, je nutné zadať informácie o tom:

  • či ste už niekedy spôsobil dopravnú nehodu,
  • ako dlho ste už bez nehody,
  • okres, kde bývate,
  • či máte deti do 15 rokov atď.

Po vypísaní každého políčka formulár odošlite. Do niekoľkých sekúnd máte na obrazovke online porovnanie zákonného poistenia aj s výpočtom ceny.

Našli ste, čo ste hľadali?

Pokiaľ ste v rámci porovnania našli to najlepšie, najlacnejšie či najvýhodnejšie, stačí ak na danú ponuku len kliknete. Doplníte nejaké osobné údaje a vzápätí vám bude na mail odoslaná:

  • dočasná zelená karta platná 30 dní,
  • údaje na zaplatenie poistného,
  • návrh a podmienky  zmluvy.

Kartu si nezabudnite vytlačiť, pokiaľ chcete vozidlo bez pokuty používať a dlžnú sumu zaplaťte čo najskôr. Teda do 30 dní, ináč vám skončí jej platnosť. Po zaplatení vám bude na domácu adresu doručená originál zelená karta, ktorá vás oprávňuje aj na jazdy v zahraničí.

Pokuty sú vysoké

Pokiaľ vaše auto alebo iný dopravný prostriedok nemá zákonné poistenie, neodporúčame vám ním jazdiť po verejných ani po iných komunikáciách. Pokuty sú skutočne vysoké. Za jazdu s nepoisteným vozidlom môžete zaplatiť aj niekoľko stoviek eur. Pokiaľ s ním spôsobíte dopravnú nehodu, pokuta sa vyčísľuje aj na milióny eur. K tomu budete musieť započítať aj úhradu škody spôsobenej iným vozidlám.

Ak si nie ste istý, či aj vaše vozidlo potrebuje tento druh zabezpečenia, otvorte si zákon o povinnom zmluvnom poistení. Nájdete v ňom skutočne všetko potrebné. Ako napr. aj to, že sa týka aj nemotorových vozidiel, napr. prívesného vozíka. Zákonné poistenie patrí k najzákladnejším zabezpečeniam dopravného prostriedku a viac o tom sa môžete dočítať aj v tomto článku.


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *