Rýchle PZP online

Rýchle PZP online

Ponáhľate sa po PZP online?

Nejednému z nás sa stane, že si všimneme neskoro, že čoskoro nám končí platnosť zelenej karty. Vtedy vás nedokáže nič rozčarovať viac ako to, že aby ste získali tú najvýhodnejšiu ponuku, tak musíte pochodiť viacero spoločností. Ak vám to však súri, čas na to nemáte a mnohokrát ste preto nútený si zvoliť takú ponuku, ktorá nie je ani cenovo ani poistne najlepšia. V tú chvíľu nás poteší jedine to, ak máme možnosť si zabezpečenie vozila predĺžiť čo najrýchlejšie. Preto dávame na vedomie, že rýchle PZP online pre vaše auto cez Uzavripzp váš drahocenný čas nebude zbytočne naťahovať. Predstavuje mnoho výhod, o ktoré sa s vami podelíme aj v tomto článku.

Ušetrený čas a peniaze

Vďaka tomu, že doba napreduje, už nemusíte do hľadania akéhokoľvek produktu investovať hodiny, ba až dni času. Všetko si viete zistiť pomocou internetu priamo z vášho domu. Stačí len vedieť, na koho sa obrátiť. My sme vám už jednu indíciu dali a síce, v úvode sme vám vyznačili jedno slovné spojenie. Ak si naňho kliknete, budete presmerovaný na kalkulačku, ktorá vám urobí porovnanie PZP online. Áno. Nevypočíta vám len jednu ponuku, ale zobrazí vám ich hneď niekoľko. Práve tým môžete ušetriť až hodiny času. Celý výpočet totiž môžete mať hotový do 10 minút. S ponáhľaním sa z práce už môžete raz a navždy skončiť.

To však nie je všetko. Povinné zmluvné poistenie online neušetrí len hodiny / dni vášho času, ale aj kopec peňazí. Zoberte si už len prvý krok. Ak sa nenachádzate v meste s pobočkami viacerých poisťovní, musíte sa do takého mesta premiestniť. To si už vyžaduje financie na prepravu. Ďalej strácate čas a peniaze už len tým, že si robíte prieskum. Je dosť možné, že ani všetky poisťovne neprejdete. To, že zákonné poistenie online je skutočne rýchle a šetrí vaše financie dokazuje aj fakt, že s ním môžete ušetriť až 300 eur. Presne vám zobrazí porovnanie vašich možností s presnou výškou poistného. Porovnáva ponuky od poisťovní ako:

 • Allianz,
 • Axa,
 • Generali,
 • Genertel,
 • Groupama,
 • Komunálna poisťovňa,
 • Kooperativa,
 • Wüstenrot,
 • Union,
 • UNIQA,
 • Onlia

či iné. Takže máte istotu, že porovnanie PZP online bude komplexné.

Ako si ponuky PZP porovnať?

Aby ste si vašu ponuku mohli študovať, musíte pre to niečo urobiť – vypísať formulár. Na to, aby ste mohli získať rýchle PZP online je nutné zadať niektoré parametre vozidla, ale aj fakty o majiteľovi. Údaje o vozidle vyčítate aj z jeho technického preukazu. Pre informácie o jeho majiteľovi potrebujete len jeho vodičský preukaz a vedieť:

 • či máte deti do 15 rokov,
 • účet v OTP banke,
 • ako dlho jazdí bez nehody atď.

Všetky otázky týkajúce sa majiteľa vozidla sú neosobné a vďaka ním môžete získať výraznejšie zľavy z ceny poistného.

Po tom, ako všetko zadáte a odošlete, budete mať do niekoľkých sekúnd sprístupnený zoznam vašich možností. To dokazuje, že vaše PZP získate rýchle jedine online. Ak sa vám niektorá ponuka z porovnania zapáčila, požiadate o ňu tak, že si na ňu kliknete. Následne budete vyzvaný doplniť ešte niekoľko informácií, tento krát osobnejších. Na mail vám bude spätne odoslaný návrh a podmienky zmluvy, údaje na zaplatenie poistného a dočasná zelená karta. Tá zvykne platiť max 30 dní, pretože vám dáva čas medzi zaplatením faktúry a príchodom originál karty. Originál zelenej karty vám bude doručený hneď ako zaplatíte poistné. Dovtedy si nezabudnite z mailu vytlačiť a vo vozidle nosiť jej dočasnú verziu.

Čo možno takto poistiť?

Peniaze zabezpečené dáždnikomPZP online nie je aktuálne len pre každé auto. Väčšinou si predstavíme osobný automobil, avšak uzatvoriť si týmto spôsobom môžete aj zabezpečenie na:

 • nákladné vozidlá,
 • pracovné či poľnohospodárske stroje,
 • vysokozdvižné vozíky,
 • historické vozidlá či autá bez EČV,
 • dodávky,
 • motocykle,
 • nemotorové vozidlá atď.

Skrátka na všetko. Nezabudnite však, že sa táto povinnosť vzťahuje na všetky vozidlá, ktoré potrebujú na svoju prevádzku technický preukaz.

Nezabudnite, že je to zákonná povinnosť

Či už potrebujete vaše PZP rýchle alebo nie, hľadáte ho online alebo inou metódou, nezabudnite na to, že je povinné. Vzťahuje sa na mnoho dopravných prostriedkov, o ktorých sme sa zmienili aj v odseku vyššie. To, že je veľmi užitočné dokazuje aj to, že vám poisťovňa pomôže, ak niekomu spôsobíte neúmyselne škody či už na majetku alebo na zdraví. Samozrejme vašim motorových vozidlom. Je schopná zaplatiť vami spôsobené škody až do výšky niekoľkých miliónov eur, pretože tak jej to nariaďuje zákon. PZP ale nekryje škody, ktoré ste spôsobili sebe či už na zdraví alebo na majetku.

Aby sme boli konkrétnejší, uveďme, že škody, ktoré niekomu spôsobíte po materiálnej stránke, môže poisťovňa vyčísliť až na 1 milión eur. To je aj schopná preplatiť. Zdravotné škody však môžu byť oveľa väčšieho rozsahu a preto sa na ne určuje suma do 5 miliónov eur. Bez PZP by ste tieto trovy museli zaplatiť z vlastného vrecka. Preto radšej nikdy neriskujte jazdu bez tohto zabezpečenia.

Môžete získať aj pokutu

Neplatná zelená karta môže pre vás predstavovať veľký problém. Rýchle uzatvorenie PZP online by vás od neho mohlo uchrániť. Totiž, ak jazdíte bez platného zabezpečenia vozidla a policajná hliadka na to príde, môžete odísť odľahčený aj o niekoľko stoviek eur. Tým sa však problém nemusí končiť. Pokiaľ sa o danom fakte dozvie aj Obvodný úrad, ten vám udelí pokutu až 3 330 eur. A to aj niekoľko rokov po tom, čo ste jazdili bez platného poistenia. Preto si dátumy konca platnosti pravidelne kontrolujte. Je rozdiel zaplatiť 80 eur za ročné zabezpečenie vozidla ako 3 800 eur na pokutách. Prípadne milióny eur pri vzniknutých nehodách.

Nezabudnite, že zabezpečenie vozidla tohto typu sa nepodceňuje, pretože v konečnom dôsledku na to môžete doplatiť jedine vy. Článok vám poradil, kde zohnať PZP online a viac informácii o ňom sa môžete dočítať aj v tomto príspevku.


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *